Tippelpagina/

Burgemeester Weesp neemt angst voor bordeel weg,,Weesp is af en toe toch een dorp.” Zo reageert burgemeester Bart Horseling op de ophef rond de aanvraag voor een exploitatievergunning voor een escortbureau op Achtergracht 5. Er komen beslist geen vrouwen achter de ramen, zo laat de burgemeester desgevraagd weten.

Het grote voordeel van de aanvraag van de eigenaar van Aphrodita Escort is volgens de burgemeester bovendien dat het maximum aan seksinrichtingen in de Vechtstad bereikt is. Juridisch is vastgelegd dat er maximaal één bordeel of escortservice in de gemeente gevestigd mag zijn.

De commotie ontstond eerder deze week toen Weesper Nieuws kopte met ‘Escortbureau op de Achtergracht?’ Vooral het vraagteken zorgde voor enige ophef. De burgemeester ontkracht alle spookverhalen. De aanvraag voor een exploitatievergunning is volgens hem niet meer dan een juridische aangelegenheid. Een escortbureau heeft een kantoor nodig met een vaste telefoonaansluiting.

Er moet dus ter plaatse iemand aanwezig zijn die de telefoon opneemt. Het toestel mag niet doorgeschakeld staan. ,,Dat soort zaken moeten wij onderzoeken als gemeente”, aldus Horseling, ,,en daardoor was nog niet alle informatie voor de Weespers openbaar.

Een redacteur van Weesper Nieuws kwam als omwonende van de Achtergracht naar het gemeentehuis om de aanvraag in te zien. En toen dat gebeurde heeft er steeds een jurist van onze gemeente bij gezeten.”

Bron: Webregio.nl

Geen reactie

Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.